Varustus

Meie jaoks on väga oluline treenijate turvaline trennikeskkond, seetõttu soosime nii väga head üldtreeningvarustust, mis on käibel klubi poolt saalis kui ka privaatkaitsevarustust, et ühtepidi olla kaitstud ning teistpidi anda üksteisele võimalus reaalseks treeninguks teineteist vigastamata.

Personaalne varustus:

Hädavajalik varustus, mis võiks treenimiseks käepärast põhimõtteliselt kohe olemas olla (nii tavatreeningutel kui laagrites) oleks kubemekaitse, hambakaitsmed ja paar kindaid. Algaja võiks soetada kõigepealt poksikindad, et paremini lööke harjutada ning aeglast sparringut teha. Võtete lisamisel sparri ja harjutustesse võiks olla soetatud ka MMA-kindad (paksu pealsega, seega turvalisem partnerile, kuna alguses kontroll ei ole hea veel), seda eelkõige veidi edasijõudnumate seisukohast, seega värskelt alustajale pole see kohe alguses ülikriitiline ost. Kui võimalust on, siis parim on aga soetada mõlemad kindad. Turvavarustuses peaksid olema ka säärekaitsmed (korralike jalalöökide ja –blokkide tegemiseks). Kuna te saate tänu turvavarustusele reaalsemalt trenni teha, siis annate ka võimaluse endale ja partneritele kiiremini areneda. Kontaktsed löögid vormivad ja programmeerivad teie keha toimimist reaalses olukorras – kõik löögid mis te lööte valesse kohta, teadlikult pehmendate või teete ilma kontaktita, lööte te samamoodi ka reaalses olukorras, sest keha õpib treeningul seda nii tegema!

Kui soetate varustust, siis üldjuhul kallimad asjad on paremad, kuid esimene kulutus selliselt oleks väga suur ning ilma kogemuseta otstarbetu. Kui te teate, et tahate pikalt trenni teha, soovitame kohe paremat varustust, kui te ei tea veel oma pikemaid plaane või kui te ei taha liialt kohe kulutada, siis soovitame alustada tagasihoidlikult:
Poksikindad – ca 30 EUR, Kubemekaitse – ca 10 EUR (naistel ca 20 EUR), Hambakaitsmed ca 10 EUR, Säärekaitsmed ca 40 EUR + MMA-kindad ca 30 EUR.
Meie koostööpartnerid on Budopunkt ja Knockout .
Ca 100+ EUR kulutusega saate endale suhteliselt pikaks ajaks trennivarustuse. Kui väga intensiivselt tegema hakkate, siis saate jupphaaval varustust uuendada. Võite ka küsida sotsiaalmeedias sõprade käest, neil võib vedeleda nurgas asju mis tolmu koguvad või saate šokolaadikarbi eest ära osta.

Jalga eelistatult ja pikemaks ajaks maadlusjalatsid (tugevad ja kõrge servaga, näiteks Asics Matflex), poksijalatsid, aga saab ka mittemäärivate tugevamate tossudega, edasijõudnutele/fanaatikutele miks mitte ajapikku ka kiiver ning vest. Väljas olles (suviti saab treenida ka väljas) sobivad tossud, peaasi et liialt pehmed pole (niiskus ja löögid). Laagrites võiks olla nii välijalanõud kui ka sisejalanõud saalis treenimiseks.
Ärge unustage – kaitsevarustus annab võimaluse reaalsemaks ja turvalisemaks treenimiseks nii kandjale kui ka tema trennikaaslasele! KMG Eesti hoolib väga enda treenitavate tervisest ja tervena püsimisest ning teeme endast kõik oleneva, et kõik saaksid turvaliselt ja samas vastavalt tasemele võimalikult reaalselt trenni teha.

Kollektiivne treeningvarustus:

Klubi poolt saavad treenijad kasutada ühisvarustust, mille alla kuuluvad peamiselt poksikotid, löögikilbid, löögipadjad, noad, kaikad, püstolid ja muu treeninguks vajalik. Kuna Krav Maga’s tegelikult reegleid pole (1. reeglid on meil trennis – selleks et partnereid hoida ning 2. reeglid on tänaval – ainult niipalju kui seadused meid kohustavad), siis võime kasutada ka näiteks toole ja muid “tavapäraseid” objekte, mida tavaliselt ei kasutata. Klubi varustus kulub, seega seda tuleb parandada (hooldada) ja ka uuendada, et treenijad saaksid turvaliselt ja efektiivselt trenni teha.

Küsi varustuse soetamisel julgesti nõu ja tutvu varustusega meie treeningsaalides!