Naised

NAISTE KRAV MAGA

Lühikokkuvõte (loe pikemalt altpoolt):

 1. Krav Maga on naistele suurepäraselt sobiv üldtreening ja taktikaline enese-kaitsesüsteem, mis annab väga hea võimaluse ka pisematele ja nõrgematele. Krav Maga õpetab naisi olema koheselt agressiivne, vaimselt visa ja kasutama neile antud eeliseid võimalikest keerulistest olukordadest pääsemiseks. Naljatamisi kutsutakse naiste Krav Maga’d eriüksuse Krav Maga’ks, kuna naiste reaktsioon peab olema traditsiooniliselt suurema ründaja vastu (ohvrid valitakse üldjuhul ikka endast pisemad) kergelt öeldes ehmatav . Eelnev võitlusalane kogemus, nagu Krav Maga puhul ikka, ei ole trenni tulemiseks vajalik.

 1. Millised on trennid?

a) Tavatunnid kus osalevad naised ja mehed koos (90min)

b) Eriseminarid (ainult naistele või naised usaldusisikuga), alates 3-4h, mida saab lugeda mõistlikuks miinumumiks, et esmavajalik teave kätte saada ning õpitavat minimaalselt harjutada)

 

Mida naised treenivad ja õpivad?

Taktikaline enesekaitse igas võtmes:

 1. Füüsise, toonsuse ja vastupidavuse parandamine, jõu suurendamine, parem kehakontroll ja koordinatsioon;
 2. Emotsionaalne enesekontroll kriisiolukordades, kohese agressiivsuse saavutamine, enesekindluse kasv, ohvrirolli mittesattumise mõistmine ja rakendamine;
 3. Olukordade ja ümbritseva keskkonna lugemine, olukordade ennetamine, lahendamine, olukorrast lahkumine, liigse jõukasutuse tagajärjede mõistmine;
 4. Kaitsetehnikad käe- ja jalalöökide, relvade (eelkõige nuga, kaigas, püstol), kägistamiste, tõukamiste ja tirimiste (ka juustest) vastu, maasvõitlus;
 5. Kõik erinevad Krav Maga löögitehnikad käte ja jalgadega, haarded, valuvõtted, õpitakse ohutult kukkuma, võitlema piiratud maaalal, ohutult püsti tõusma;
 6. Naiste puuduste ja eeliste mõistmine võrreldes meestega, pidev treeningu-võimalus meeste vastu, teoorialoengud ja näited tänavalt – Krav Maga toimib!
 7. Treeningud mitme samaaegse ründaja vastu, rünnakute vastu rahvarohketel üritusel (n. grupiahistamised kontserditel), inimröövide vastu, vaiksesse kohta lohistamiste vastu jne;
 8. Tasemetestide võimalus enda tehtud töö kontrollimiseks.

 

KUS JA MILLAL TRENNID TOIMUVAD?

MIS ON TREENINGUTE HINNAD?

 

Krav Maga naistele?

Nii kurb kui see ka ei ole, on naised nii psühholoogilise kui füüsilise isikuvastase kuritegevuse võtmes alati teatava tule all – koduvägivald, tänav, füüsilised ja seksuaalsed rünnakud. Naiste Krav Maga on üles ehitatud leidmaks endas piisavalt nii emotsionaalset julgust kui kohest agressiivsust, et tulla toime võimalike rünnakute vastu, mis on väga valdavalt suunatud meesterahvaste poolt, kes väga tõenäoliselt on keskeltläbi naistest üle nii jõus, suuruses kui ka üldises füüsises. Tuues siia võrdus, siis 60kg kaaluv naisterahvas, kes võitleb 90kg kaaluva meesterahvaga on samaväärne, mis 90kg kaaluv meesterahvas, kes võitleb heal juhul gorillaga, pigem aga tugevalt üle 2-meetrise ja 200+ kg kaaluva vastasega. Võtmeküsimus sellistest olukoradest pääsemiseks ei ole siin jõud ja suurus ja just reaalselt toimivate vastuste leidmisel tulebki appi naistele suunatud Krav Maga.

 

Miks peaks naisterahvas valima Krav Maga?

Krav Maga kui taktikaline enesekaitsesüsteem on rajatud teistlaadi printsiipidele, kui paljud niiöelda võitlusalad ja võitluskunstid, kellega me otseselt ennast ei võrdle, kuid kelle võtetest ja arusaamadest on nopitud välja vajalik, et lüüa kõigile toimiv ja lihtsasti omandatav süsteem. Krav Maga näiteks kasutab samaaegset kaitset ja rünnakut, soosib keelatud lööke mida teised ei luba, kasutab kõiges otseteed ja keha loomulikke reaktsiooni ning loolulikku liikumist. Krav Maga on aga veel parem – ta toob välja rea tugevusi, mis naistel meeste vastu on ning mille äkiline, metoodiline ja agressiivne ärakasutamine võib anda neile meeste traditsiooniliselt tugevama füüsise vastu hoopiski eelise.

KMG treeningmeetodid naistele on aastatepikkuse väljatöötamise tulemus, mille toimivus on tagatud läbi arvukate tänavasituatsioonides testimiste ja kus just naised on lugenud Krav Maga’d kõige toimivamaks. KMG süsteem annab naistele kõrgeima eduka enesekaitsepõhja erinevate rünnakute vastu. Lisaks tehnilistele ja taktikalistele oskustele, õpivad naised füüsiliste oskuste kõrval olema ka mentaalselt valmis võitlema, juhul kui olukord seda nõuab. Mentaalne valmidus tähendab lühidalt kohest otsusekindlust, püsivust keskenduda probleemi lahendamisele ning hetkelist suurt agressiivsust.

Krav Maga treeningutel käiv naisterahvas osaleb trennides, mis on väga mitmekülgsed ning ei ole kunagi igavad, lisaks on naisterahvastel pikas plaanis väga soovitatav treenida just meestega, et tajuda ja tunnetada, mida tähendab nii mentaalselt kui füüsiliselt, kui vastas on pigem keegi endast suurem või tugevam.

 

Mida naised treenivad ja endas arendavad?

 

Füüsiline tervis:

Jõud

Talumisvõime

Vastupidavus

Kehaline tugevus ja toonsus

Paranenud koordinatsioon ja tasakaal

 

Füüsiline enesekaitse:

Jõu genereerimine

Käe- ja jalalöökide variatsioonid naistele

Olukordade vältimine ja eskaleerumise maandamine

Efektiivsed tehnikad üldrünnakute vastu

Efektiivsed rünnakud eskaleerunud vägivalla vastu (relvaähvardused, röövimised jne)

Kaitsetaktika

 

Psühholoogilised aspektid:

Õpi mõistma enda tardumise/võitlemise/eemaldumise kehalise käitumise reaalsust

Õpi milline on vajalik agressivsus füüsilise rünnaku edukaks tagasilöömiseks

Tunneta enda emotsionaalset sihikindlust (võitle eesmärgi saavutamiseni)

Õpi tegema õigeid otsuseid kõrge stressiga olukordades

Õpi usaldama enda kõhutunnet

Õpi rakendama emainstinkti oma laste efektiivsel kaitsmisel

Õpi kehakeelt ja ka enda häält kasutama ründajale mitteatraktiivselt (olema mitte ohver)

Ela enesekindlalt (mitte hirmus)

Treeningsaal on kontrollitud keskkond nende aspektide arendamisel, inimese vaimne olek ja lihasmälu käitumine tänaval, kodus või kus iganes reaalses ruumis sõltub treeningul (kontrollitud ruumis) tehtud harjutustest ja sissejuurutatud käitumismustritest! Näiteks stressiharjutused saalis aitavad tagada seda, et reaalses situatsioonis inimene paanikasse (tardumine, kaootiline käitumine) ei läheks.

Pea meeles! Enesekindlus on hea, liigne enesekindlus on ohtlik!

 

Millised naiste Krav Maga trennid välja näevad?

Naiste trennid võib lahterdada kahte:

 1. Tavatrennid koos treeningrühmaga (ka meesterahvad)
 2. Eriseminarid naistele – vaimselt väga turvaline keskkond, tänu naistele võrdsem füüsis, sobib väga hästi neile, kel on olnud näiteks ühekordne või pikaajaline vaimse- või füüsilise rünnaku kogemus.

Päris kindlasti on meie trennides alati tagauks ja see on kõigile mõistetav. On täiesti normaalne öelda mingi konkreetse soojenduse, venituse, harjutuse, tehnika, treeningpartneri või muu situatsiooni peale ei. Me arvestame kõigiga ja kõigi varasemate kogemuste iseärasustega. Palume vaid julgust märku anda. See reegel kehtib nii tava- kui ka eritrennides (seminarid, kursused).

Täiskasvanute treeninggrupi naiste (ja meeste) tavatrennid on standardis 90 minutit, kui tegemist on eriseminariga, võib treening alata ka 3-4 tunnist. Seminarid võivad kesta ka päevi, sest aeg-ajalt korraldame suurseminare või erikursuseid, mil KMG peakorterist tuuakse Expert taseme instruktor (nii mehed kui naised), kelle töökogemus võib olla alates 15-20 aastast. KMG instruktorite üldkursus õpetamise litsentsi saamiseks kestab näiteks 24 täispäeva (180 tundi), Eestis lõppes üks selline kursus 2018.a. juulis.

Kokkuvõtteks!

KMG Eesti jaoks on naiste (ja laste) turvalisus südameasi. Me ei saa olla kõikjal ja olla abiks kõigile, aga me saame selle eesmärgi täitmisel anda parima. See on sama, mida me küsime ka enda õpilastelt – anda lihtsalt enda parim (ja võimalusel natuke pealegi)! Täpselt samapalju kui teil on õppida meilt, on meil õppida ka teilt! Krav Maga on aga elukestev õpe ja alati on ruumi arenguks! Meil kõigil!

Naisterahvastele soovitame tulla trenni, alustada proovitrenniga, paluda elukaaslast, sõbrannat või sõpra ühinema (koos on julgem ja teineteist on hea motiveerida) ja lisaks vaimsele ja füüsilisele treenitusele suurendada enesekindlust, parandada füüsilist vormi ja olema valmis ennast kaitsma, juhuks kui see kunagi vajalikuks peaks osutuma!