Mis on Krav Maga?

Krav Maga on Iisraeli sõjaväe päritolu taktikaline enesekaitsesüsteem, mida harjutatakse koos realistliku tänavavõitluse treeninguga. Krav Maga’d loetakse maailma parimaks enesekaitsesüsteemiks, mille õpetus on reaalne ja toimiv ning arenev koos tänaval toimuvaga.

Krav Maga, mis heebrea keeles tähendab kontaktvõitlust, on tänapäeval kasutuses erinevate riikide politseis, sõjaväes, eriüksustes ja luures. Paljudes riikides on ta peamine enesekaitse- ja võitlussüsteem, mida jõustruktuurid kasutavad. Mitmed organisatsioonid õpetavad rahvusvaheliselt Krav Maga’d tsiviil, sõjaväe ja politsei suunal.

Krav Maga’d võib õppima tulla igaüks – mees, naine kui ka laps, olenemata vanusest või üldisest füüsilisest vormist. Arvestades, et naised ja lapsed jäävad reeglina kasvult ja kehaehituselt meestele alla, siis Krav Maga arvestab sellega ja tehnikad on üles ehitatud selliselt, et jõudude vahekord enda kasuks pöörata.
Eelnev võitlustreeningu kogemus ei ole vajalik.

Võrdluses võitlusaladega ja võitluskunstidega on Krav Maga kui pidevalt arenev taktikaline enesekaitsesüsteem rajatud oma printsiipidele. Teiste aladega me ennast ei võrdle, kuid erinevate alade võtetest ja arusaamadest on nopitud välja oluline ja seda on kohandatud nii, et luua kõigile toimiv ja lihtsasti omandatav süsteem. Krav Maga näiteks kasutab samaaegset kaitset ja rünnakut, soosib keelatud lööke ja võtteid, mida teised traditsiooniliselt ei luba, kasutab kõiges otseteed ja keha loomulikku reaktsiooni ning loomupärast liikumist. Krav Maga õpetab ründama 360 kraadi enda ümber, olema ohtlik igas suunas ja kasutama kõike mis kätte satub (kasvõi näiteks spordi- või käekotid), olema valmis tegutsema eriolukordades (näitena tehnikad toolidelt). Krav Maga on brutaalselt ilus ja praktiline, kus eesmärk on teha õigeid taktikalisi otsuseid, kasutada õigustatud koguses füüsilist jõudu ning täiskontakti ja ründe alla sattumise korral lõpetada võitlus väga kiiresti, kasutades minimaalselt energiat läbi ülilühikese kontakti aja, et seeläbi vältida maksimaalselt väliseid tegureid, olla valmis kestma võitluses mitme vastu ja vältima võimalikku vigastuste ohtu, mis kontakti pikenedes vaieldamatult tekivad.

Miks on Krav Maga enesekaitsesüsteemi vaja?

Elementaarne enesekaitseoskus on kiiresti omandatav. Krav Maga on reaalne ja toimiv. Hakkad märkama ümbritsevat ja tajuma ohte, õpid võitlema erinevates oludes ja ka mitme vastase vastu, erinevat tüüpi rünnakute vastu, sealhulgas ka relvad. Kasvab minu enesekindlus ja eneseteadlikkus ning saavutan oskuse kaitsta ennast ja oma  lähedasi. Järjepidev treening annab tulemuse – nii nagu kõigega, kui tahad saada heaks siis võti on töötundides!

KMG Krav Maga treening

Tavaline trenn sisaldab soojendusharjutusi, kerget lihastreeningut, tehnikate sisseharjutamist, sparringut (õpitu peale ja vaba-sparri) ja lõdvestusharjutusi. Sparringu puhul alustavad algajad üldjuhul varjupoksi ja aeglase võitlusega, liikudes edasi reaalse sparringuni.

Tehnikad ja oskused:

 • Rünnaku ja vasturünnaku oskused, kasutades käsi, jalgu, pead ja teisi kehaosi.
 • Kuidas kasutada juhuslikke esemeid enesekaitseks ja võitluseks, nt ajakiri, pastakas jne.
 • Kuidas kaitsta ennast relvastamata rünnakute vastu, näiteks löömine, viskamine, jäsemetest ja riietest haaramine.
 • Kuidas kaitsta ennast relvastatud rünnakute puhul, nt noad, muud teravad esemed, vardad, kaikad, kurikad.
 • Kuidas kaitsta ennast relvastatud rünnakute puhul lühikese- või pika rauaga tulirelvaga.
 • Kuidas kaitsta ennast olles maas pikali.
 • Kuidas toimida mitme ründaja puhul.
 • Kuidas kaitsta teisi inimesi, nt enda lähedasi, VIP-kaitse.
 • Kuidas ennetada, vältida ja põgeneda konflikti olukordadest.
 • Kuidas kukkuda, et vähendada vigastada saamise tõenäosust.
 • Erikursused politsei- ja eriüksuse suunal (edasijõudnutele).
 • Erikursused VIP-ihukaitse suunal (edasijõudnutele).
 • Erikursused sõjaväe suunal (edasijõudnutele).

Loe pikemalt KMG peakorteri lehelt: http://www.krav-maga.com

Dokumentaalid:

https://www.youtube.com/watch?v=UpyoYuTW_V8