Meie jaoks on väga oluline harrastajate turvaline treeningkeskkond, seetõttu soosime nii väga head üldtreeningvarustust, mis on käibel klubi poolt saalis kui ka privaatkaitsevarustust, et ühtepidi olla kaitstud ning teistpidi anda üksteisele võimalus reaalseks treeninguks teineteist vigastamata. Samuti õpetame teid üldtreeningvarustust kasutama ja turvaliselt treenima, nii varustusega kui ilma.
Personaalne varustus:
Hädavajalik varustus, mis võiks treenimiseks käepärast põhimõtteliselt kohe olemas olla (nii tavatreeningutel kui laagrites) oleks kubemekaitse, hambakaitsmed ja paar MMA-kindaid. MMA-kinnaste puhul peaks eelistama paksema polsterdusega (pehmendus ca 4-5 cm) lööke summutavaid kindaid, seega turvalisem ka partnerile, kuna alguses kontroll ei ole veel piisav ja õpid oma jõudu ja kiirust alles tunnetama. Poksikindad võivad iseenesest ka olla, eriti kui need on juba olemas ja liialt raha ei soovi kohe kulutada, veidi pikemas plaanis aga liigume ka haarete ja võtete peale, seega poksikindad ei oleks funktsionaalsed. Algaja saab kasutada poksikindaid MMA-kinnaste asemel, sest ta harjutab eelkõige kõigepealt liikuma, põiklema, löökidega ründama, blokkidega kaitsma ja nende kombinatsioone, kuid haarete ja muu säärase peale rohkem liikudes hakkavad nad segama. Olles päris algaja, siis võite alustada juba nende olemasolul ainult poksikinnastega. Poksikindaid saab kasutada päris efektiivselt ka lapade/käpikute asemel teatud käelöökide ja jalalöökide harjutamisel. Hinnake eelarvet, aga valides ühe valige MMA-kindad.
Turvavarustuses peaksid olema ka pigem korralikud säärekaitsmed (korralike jalalöökide ja –blokkide tegemiseks). Ärge kindlasti eelistage jalgpalli säärekaitsmete stiilis varustust, vaid korralikke pakse Muay Thai stiilis kaitsmeid, a la Venum Elite shinguards vms, aga loomulikult lähtuge ka eelarvest.
Kuna te saate tänu turvavarustusele reaalsemalt trenni teha, siis annate ka võimaluse endale ja partneritele kiiremini areneda. Kontaktsed löögid vormivad ja programmeerivad teie keha toimimist reaalses olukorras – kui kõik löögid lüüakse valesse kohta, teadlikult pehmendatult või ilma kontaktita, lööte te samamoodi ka reaalses olukorras, sest keha õpib treeningul nii tegutsema ja seda ei tohiks mingil juhul endale lubada!
Kui soetate varustust, siis üldjuhul kallimad asjad on paremad, kuid esimene kulutus selliselt oleks väga suur ning ilma kogemuseta otstarbetu. Kui te teate, et tahate pikalt trenni teha, soovitame kohe paremat varustust, aga ‘hea varustus’ võib olla individuaalselt subjektiivne. Kui te ei tea veel oma pikemaid plaane või kui te ei taha liialt kohe kulutada, siis soovitame alustada tagasihoidlikult:
MMA-kindad – ca 30 EUR, Kubemekaitse – ca 10 EUR (naistel ca 20 EUR), Hambakaitsmed ca 10 EUR, Säärekaitsmed ca 40 EUR.
Meie koostööpartnerid on Budopunkt (sooduskood FPWE annab -10%) ja Knockout (sooduskood KRAV10 annab samuti -10%). Mõlema poe puhul nii online poes kui ka kohapeal.
Alati võib hoida silma lahti erinevate Black Friday ja muude suurte online-pakkumiste osas, aeg-ajalt tasub jälgida mis toimub, nii võib suure soodustuse saada.
Ca 100+ EUR kulutusega saate endale suhteliselt pikaks ajaks normaalse trennivarustuse. Kui väga intensiivselt tegema hakkate, siis saate jupphaaval varustust uuendada. Võite ka küsida sotsiaalmeedias sõprade käest või näiteks FB marketplace kaudu, inimestel võib vedeleda nurgas asju mis tolmu koguvad või saate ‘šokolaadikarbi’ või pigem väga hea summa eest ära osta, kui ta enam nagunii ei vaja.
Jalanõud – Jalga eelistatult ja pikemaks ajaks maadlusjalatsid (tugevad ja kõrge servaga, näiteks Asics Matflex on väga head, kui tahate midagi aluseks võtta), poksijalatsid, aga saab ka mittemäärivate tugevamate tossudega. Käige proovimas kui saate.
Palun pigem ärge tehke trenni sokkis või paljajalu – meil on lööke ja tehnikaid, mida palja jalaga korralikult harjutada ei saa + vigastusoht. Hädapärast saab ettevaatlikult treenides jalatsiteta hakkama küll, sõltub parasjagu läbivõetavatest teemadest.
Väljas olles (suviti saab treenida ka väljas) sobivad tossud, peaasi et liialt pehmed pole (niiskus ja löögid). Võib hoida paari-kaks vanemaid tossusid kuskil kapis kui välitrennid peaksid tulema, siis pole kahju. Suvelaagrites võiks olla nii välijalanõud kui ka sisejalanõud saalis treenimiseks.
Edasijõudnutele/fanaatikutele miks mitte ajapikku ka kiiver ning vest. Kiivri kasutamine tuleb pigem kõne alla karmide ja reaalsete drillide juures (edasijõudnud). Harjuge töötama ilma liigsete abivahenditeta.
Ärge unustage – kaitsevarustus annab võimaluse reaalsemaks ja turvalisemaks treenimiseks nii kandjale kui ka tema trennikaaslasele! KMG Eesti hoolib väga enda treenitavate tervisest ja tervena püsimisest ning teeme endast kõik oleneva, et kõik saaksid turvaliselt ja samas vastavalt tasemele võimalikult reaalselt trenni teha.
Kollektiivne treeningvarustus:
Klubi poolt saavad treenijad kasutada ühisvarustust, mille alla kuuluvad peamiselt poksikotid, löögikilbid, löögipadjad, noad, kaikad, püstolid ja muu treeninguks vajalik. Kuna Krav Maga’s tegelikult reegleid pole (1. reeglid on meil trennis – selleks et partnereid hoida ning 2. reeglid on tänaval – ainult niipalju kui seadused meid kohustavad), siis võime kasutada ka näiteks toole ja muid “tavapäraseid” objekte, mida tavaliselt ei kasutata. Klubi varustus kulub, seega seda tuleb parandada (hooldada) ja ka uuendada, et treenijad saaksid turvaliselt ja efektiivselt trenni teha.
Küsi varustuse soetamisel julgesti nõu ja tutvu varustusega meie treeningsaalides!